GD600HFY120C2S,Moduli IGBT,STARPOWER
1200V 600A
Brand:
STARPOWER
Spu:
GD600HFY120C2S
  • Hyrje
  • Skica
Hyrje
Përshkrim i shkurtër
Moduli IGBT , prodhuar nga STARPOWER. 1200V 600A.
Veçori
  • Tension e ulët CE (= 40 ) Gërshet IGBT tEKNOLOGJI
  • 10 μs kapaciteti i shkarkimit të shkurtër aftësi
  • V CE (= 40 ) me pozitive temperatura koeficient
  • Maksimumi temperatura e lidhjes 175o C
  • Induktivitet i ulët rast
  • Rikuperim i shpejtë dhe të butë fWD anti-paralel
  • Plaka e izolimit prej bakri teknologjia HPS DBC
Tipik Zbatime
  • Inverter për drejtimin e motorit
  • Amplifikatori i servos AC dhe DC
  • Furnizim me energji pa ndërprerje
Absolut Maksimumi Ratinget T C =25o C përveç shprehet vërtetë
IGBT
Ndryshe
Përshkrimi
Vlera
Njësi
V Tip
Tensioni kolektor-emitor
1200
V
V =150 °C
Tensioni i portës-emitësit
±20
V
A C
Të drejtimi kolektori @ T C =25o C
@ T C =100o C
1000
A
A CM
Tresoret e Kolektprit me Pulsa t p =1ms
A
P D
Maksimumi i humbjes së energjisë @ T j =175o C
T
Diodë
Ndryshe
Përshkrimi
Vlera
Njësi
V RRM
Tensioni i Pikut të Ripërsëritur të Prapavijës
A F
Dioda e vazhdueshme e përparme qira
600
A FM
Prusia Maksimale e Diodes së Parapëlqyer t p =1ms
Moduli
T jmax
Temperatura maksimale e kryqëzimit
175
o C
T jop
Temperatura e ndërlidhjes së funksionimit
-40 deri në +150
o C
T STG
Temperatura e ruajtjes Rrethi
-40 deri në +125
V ISO
Tensioni izolues RMS,f=50Hz,t=1 min
IGBT Karakteristikat T C =25o C përveç shprehet vërtetë
Parametri
Kushtet e provës
Min.
- Në rregull.
Max. - Çfarë?
V CE (sat)
Kolektor për emetuesin
Tensioni i ngopjes
A C =600A,V Rryma e prerjes së kolektorit saturimi kolektor-emiter T j =25o C
A C =600A,V Rryma e prerjes së kolektorit saturimi kolektor-emiter T j =125o C
A C =600A,V Rryma e prerjes së kolektorit saturimi kolektor-emiter T j =150o C
V Rryma e prerjes së kolektorit (th)
Pragu i portës-emitësit Tensioni
A C = 15.0mA,V CE =V Rryma e prerjes së kolektorit , T j =25o C
A Tip
Kolektor Prerë -Të mbyllur
Aktual
V CE =V Tip ,V Rryma e prerjes së kolektorit =0V,
T j =25o C
1.0
= 0V,
A =150 °C
Shkarkimi i emitentit të portës Aktual
V Rryma e prerjes së kolektorit =V =150 °C ,V CE =0V, T j =25o C
nA
Tubat Gint
Rezistenca e portës së brendshme ance
1.3
oh
C 150 °C
Ies
V CE =25V, f=1Mhz,
V Rryma e prerjes së kolektorit =0V
62.1
mHz
C μC
Transferimi i kundërt
Kapaciteti
1.74
mHz
Q G
NF
V Rryma e prerjes së kolektorit =- 15…+15V
±15V
t d ()
Koha e vonesës së ndezjes
V CC =600V,I C =600A, Tubat G =1.5Ω,
V Rryma e prerjes së kolektorit =±15V, T j =25o C
ns
t tubat
Koha e ngritjes
96
ns
t d (të mbyllur )
Ndarja Koha e vonimit
628
t f
Koha e rënies
103
E
Ndriçimi Ndërrimi
Humbje
37.5
mJ
E të mbyllur
Ndarja e fikjes
Humbje
51.5
mJ
t d ()
Koha e vonesës së ndezjes
V Rryma e prerjes së kolektorit =±15V, T j =125o C
t tubat
Koha e ngritjes
107
t d (të mbyllur )
Ndarja Koha e vonimit
659
t f
Koha e rënies
144
E
Ndriçimi Ndërrimi
53.5
E të mbyllur
Ndarja e fikjes
77.3
V Rryma e prerjes së kolektorit =±15V, T j =150o C
118
680
155
58.9
82.4
A SC
Të dhënat e SC
t P ≤ 10 μs,V Rryma e prerjes së kolektorit saturimi kolektor-emiter
T j =150o C,V CC =800V, V CEM ≤ 1200V
Diodë Karakteristikat T C =25o C përveç shprehet vërtetë
Parametri
Kushtet e provës
Min.
- Në rregull.
Max. - Çfarë?
V F
Diodë përpara
Tensioni
A F =600A,V Rryma e prerjes së kolektorit =0V,T j =25o C
A F =600A,V Rryma e prerjes së kolektorit =0V,T j = 125o C
A F =600A,V Rryma e prerjes së kolektorit =0V,T j = 150o C
Q tubat
Ngarkesa e rikuperuar
V CC =600V,I F =600A,
-di/dt=5000A/μs,V Rryma e prerjes së kolektorit =- 15V, T j =25o C
±15V
A RM
Pika e përkeqësuar
Aktualisht rimëkëmbje
280
E rec
Përmirësimi i kundërt Energjia
20.9
Q tubat
Ngarkesa e rikuperuar
V CC =600V,I F =600A,
-di/dt=5000A/μs,V Rryma e prerjes së kolektorit =- 15V, T j = 125o C
±15V
A RM
Pika e përkeqësuar
Aktualisht rimëkëmbje
415
E rec
Përmirësimi i kundërt Energjia
43.1
V CC =600V,I F =600A,
-di/dt=5000A/μs,V Rryma e prerjes së kolektorit =- 15V, T j = 150o C
±15V