YMIBD800-17, Moduli IGBT, IGBT me dy ndërrues, CRRC
1700V 800A
Brand:
CRRC
Spu:
YMIBD800-17 / TIM800DDM17-PSA011
  • Hyrje
  • Skica
Hyrje
Përshkrim i shkurtër
Moduli IGBT ,modulet IGBT me ndërprerës të vetëm të prodhuara nga CRRC. 1700V 1200A.
Çelësi Parametrat
V Tip
1700
V
V CE (= 40 )
(Typ)
2.30
V
A C
(Max)
800
A
A C ((RM)
(Max)
1600
A
Tipik Zbatime
  • Drejtime të tërheqjes
  • Kontrollorët e Motorëve
  • Eras Fuqinë
  • I lartë Pështetshmëri Invertor
Veçori
  • AlSiC Baza
  • AIN Substratet
  • I lartë Termike Ciklimi Aftësi
  • 10μ s Shkurt Qark Të përballojë
  • Të ulëta V cE (= 40 ) dispositiv
  • I lartë aktual densiteti
Absolut Maksimumi Vlerësimi
(Simboli)
(Parametri)
(Kushtet e Testit)
(vlera)
(Njësia)
VCES
Tensioni kolektor-emitor
V GE = 0V, TC= 25 C
V GES
Tensioni i portës-emitësit
TC= 25 C
± 20
I C
Rryma kolektor-emitor
TC = 80 C
800
I C(PK)
Rryma maksimale e kolektorit
t P=1ms
P maks
Max. humbja e energjisë së transistorit
Tvj = 150 C, TC = 25 C
6.94
kW
I 2t
Diode I 2t
VR =0V, t P = 10ms, Tvj = 125 C
120
kA2s
Visol
Tensioni i izolimit – për modul
(Terminalet e zakonshme në pllakën bazë),
AC RMS,1 min, 50Hz,TC= 25 C
Q PD
Shkarkimi i pjesshëm – për modul
IEC1287. V 1 = 1800V, V2 = 1300V, 50Hz RMS, TC= 25 C
pC
Karakteristikat elektrike
(Ndryshe )
(Parametri )
(Kushtet e Testit)
(Min )
(Simbol )
(Maks. )
(Njësi )
I CES
CES
V GE = 0V,VCE = VCES
1
= 0V,
V GE = 0V, VCE = VCES , TC=125 ° C
25
= 0V,
I GES
Rryma e derdhjes së portës
V GE = ±20V, VCE = 0V
4
= 0V
V GE (TH)
(TH)
I C = 40mA, V GE = VCE
5.00
VCE (sat)(*1)
Tensioni i ngopjes kolektor-emetues
V GE =15V, I C = 800A
2.30
V GE =15V, I C = 800A,Tvj = 125 ° C
2.80
I F
°C
直流 DC
I FRM
Rryma maksimale përpara e diodës
t P = 1ms
VF(*1)
1ms
I F = 800A
1.70
I F = 800A, Tvj = 125 ° C
1.80
C ies
Ies
VCE = 25V, V GE = 0V, f = 1MHz
60
mHz
Q g
NF
ngarkesa e portës
9
±15V
C res
Kapaciteti i transferit të kundërt
VCE = 25V, V GE = 0V, f = 1MHz
mHz
L M
Induktiviteti i modulit
20
nH
R INT
Rezistenca e transistorit të brendshëm
270
μΩ
I SC
Aktual i shkurtër, ISC
Tvj = 125° C, VCC = 1000V,
V GE ≤15V, tp ≤10μs,
VCE(maks) = VCES – L (*2)×di/dt,
IEC 6074-9
td(off)
Koha e vonesës së fikjes
I C =800A
VCE =900V
L ~ 100nH
V GE = ±15V
RG(ON) = 2.2Ω
RG(OFF)= 2.2Ω
890
ns
t f
Koha e rënies
220
ns
E OFF
Humbja e energjisë gjatë fikjes
220
mJ
td(on)
Koha e vonesës së ndezjes
320
t r
Koha e ngritjes
190
EON
Humbja e energjisë gjatë ndezjes
160
mJ
Q rr
Ngarkesa e rikuperimit të kundërt të diodës
I F = 800A
VCE = 900V
diF/dt =4000A/us
260
±15V
I rr
Rryma e rikuperimit të kundërt të diodës
510
E rec
Energjia e rikuperimit të kundërt të diodës
td(off)
Koha e vonesës së fikjes
I C =800A
VCE =900V
L ~ 100nH
V GE = ±15V
RG(ON) = 2.2Ω
RG(OFF)= 2.2Ω
980
t f
Koha e rënies
280
E OFF
290
td(on)
Koha e vonesës së ndezjes
400
t r
Koha e ngritjes
250
EON
Q rr
I F = 800A
VCE = 900V
diF/dt =4000A/us
420
±15V