IGBT modülü GD820HTA75P6HT Starpower
750V 820A,Paket:P6
Brand:
STARPOWER
Spu:
GD820HTA75P6HT
  • Giriş
  • Çizelge
  • Eşdeğer Devre Şeması
Giriş
Kısa tanıtım
IGBT modülü ,üretildi STARPOWER . 820V 750A.
Özellikler
  • Düşük VCE (satürn) Trench IGBT teknolojisi
  • Düşük değişim kayıpları
  • 6μs kısa devre kapasitesi
  • Pozitif sıcaklık katsayısı olan VCE (sat)
  • Maksimum birleşim sıcaklığı 175
  • Düşük endüktansa olan bir vaka
  • Hızlı ve yumuşak geri kazanım paralel karşı FWD
  • DBC teknolojisi kullanılarak izole edilmiş bakır pinfin taban plakası
Tipik Uygulamalar
  • Otomotiv uygulama
  • Hibrit ve Elektrikli Araç
  • Motorlu tahrik için inverter
Mutlak Maksimum Değerlendirmeler T F =25o C tabii ki aksi takdirde not edildi
IGBT
Sembolik
Açıklama
Değerler
Birim
V CES
Toplayıcı-Sütücü Voltajı
750
V
V GES
Kapı-Emitör Voltajı
±20
V
B Çin
Uygulanan Kolektör Cu kiralık
820
Bir
B C
Toplayıcı Akımı @ T F =100o C
450
Bir
B CM
Yuvarlanan Toplayıcı Akımı t p =1ms
1640
P D
Maksimum Güç Dağıtımı ation @ T F =75o C T j =175o C
G
Diyot
Sembolik
Açıklama
Değerler
Birim
V RRM
Tekrarlayan Zirve Ters Voltaj gE
750
B FN
Uygulanan Kolektör Cu kiralık
820
B F
Diyot Sürekli İleri Cu kiralık
450
B Fm
Diyot Maksimum İleri Akımı t p =1ms
1640
Modül
Değer
T jmax
En yüksek kavşak sıcaklığı
175
o C
T yapma
Çalışma Eklem Sıcaklığı sürekli
Dönem içinde 10 saniye için 30 saniye, meydana gelme ömür boyunca maksimum 3000 kez
-40 ile +150 arasında +150 ile +175
o C
T STG
Depolama sıcaklık aralığı
-40'tan +125'e kadar
V ISO
İzolasyon Voltajı RMS,f=50Hz,t=1 min
IGBT Özellikler T F =25o C tabii ki aksi takdirde not edildi
Parametre
Test koşulları
Min.
Tipik.
Max.
V CE (sat)
Toplayıcıdan Verene Doymak Voltajı
B C =450A,V GE =15V, T j =25o C
1.10
B C =450A,V GE =15V, T j =150o C
1.15
B C =450A,V GE =15V, T j =175o C
1.15
B C =820A,V GE =15V, T j =25o C
1.30
B C =820A,V GE =15V, T j =175o C
1.50
V GE (th)
Geçit-Bölücü Sınırı Voltaj
B C =12.9mA ,V CE =V GE , T j =25o C
5.5
B CES
Toplayıcı Kesilir -OFF Mevcut
V CE =V CES ,V GE =0V, T j =25o C
1.0
mA
B GES
Geçit-Emitör Sızıntıları Mevcut
V GE =V GES ,V CE =0V, T j =25o C
400
nA
Çubuk Gint
İç kapı direnci
1.0
ω
C ies
Girdi Kapasitesi
V CE =50V,f=100kHz, V GE =0V
72.3
nF
C - Evet.
Çıkış Kapasitesi
1.51
nF
C res
Geriye dönüştürme Kapasite
0.32
Q G
Geçit Ücreti
V CE =400V,I C =450A, V GE =-15…+15V
4.77
μC
t d (üzerinde )
Açma Gecikme Zamanı
V CC =400V,I C =450A, Çubuk G =2.4Ω,
V GE =-8V/+15V, L S =24nH,
T j =25o C
315
ns
t çubuk
Kalkma zamanı.
61
ns
t d (((off)
Kapalı Gecikme süresi
729
t f
Sonbahar zamanı
70
E üzerinde
Anahtarlama Kayıp
12.4
mJ
E oFF
Kapatma Değiştirme Kayıp
18.3
mJ
t d (üzerinde )
Açma Gecikme Zamanı
V GE =-8V/+15V, L S =24nH,
T j =150o C
338
t çubuk
Kalkma zamanı.
74
t d (((off)
Kapalı Gecikme süresi
826
t f
Sonbahar zamanı
151
E üzerinde
Anahtarlama Kayıp
20.7
E oFF
Kapatma Değiştirme Kayıp
25.3
V GE =-8V/+15V, L S =24nH,
T j =175o C
343
77
846
171
25.0
27.3
B SC
SC Verileri
t P ≤6μs, V GE =15V,
T j =25o C,V CC =400V, V CEM ≤750V
t P ≤3μs, V GE =15V,
T j =175o C,V CC =400V, V CEM ≤750V
Diyot Özellikler T F =25o C tabii ki aksi takdirde not edildi
Parametre
Test koşulları
Min.
Tipik.
Max.
V F
Diyot ileriye Voltaj
B F =450A,V GE =0V,T j =25o C
1.40
B F =450A,V GE =0V,T j =150o C
1.35
B F =450A,V GE =0V,T j =175o C
1.30
B F =820A,V GE =0V,T j =25o C
1.70
B F =820A,V GE =0V,T j =175o C
1.65
Q çubuk
Geri Alınan Ücret
V Çubuk =400V,I F =450A,
-di⁄dt=7760A⁄μs,V GE =-8V L S =24nH ,T j =25o C
μC
B RM
Çığ tersine
Geri kazanım akımı
287
E - Bilmiyorum.
Ters Çıkarma Enerji
4.83
Q çubuk
Geri Alınan Ücret
V Çubuk =400V,I F =450A,
-di⁄dt=6300A⁄μs,V GE =-8V L S =24nH ,T j =150o C
B RM
Çığ tersine
Geri kazanım akımı
341
E - Bilmiyorum.
Ters Çıkarma Enerji
9.32
V Çubuk =400V,I F =450A,
-di⁄dt=5990A⁄μs,V GE =-8V L S =24nH ,T j =175o C
354
10.6
NTC Özellikler T F =25o C tabii ki aksi takdirde not edildi
Çubuk 25
Rating direnci
5.0
∆R/R
Değişim nın Çubuk 100
T C =100 o C r 100= 493.3Ω