YMIF1000-33,Moduli IGBT, IGBT me Ndërrim të Vetëm, CRRC
Moduli IGBT,3300V 1000A
Brand:
CRRC
Spu:
YMIF1000-33
  • Hyrje
  • Skica
Hyrje
Përshkrim i shkurtër
Modulet IGBT me tension të lartë, ndërprerës i vetëm të prodhuar nga CRRC. 3300V 1000A.
Çelësi Parametrat
V Tip
3300 V
V CE (= 40 )
(Typ) 2.40 V
A C
(Max) 1000 A
A C( RM )
(Max) 2000 A
Aplikimet Tipike
  • Drejtime të tërheqjes
  • Kontrollorët e Motorëve
  • Smart Rrjeti
  • I lartë Pështetshmëri Invertor
Aplikimet Tipike
  • Drejtime të tërheqjes
  • Motor
  • Kontrollorët e Motorëve
  • Rrjeti i Mençur
  • Inverter me Besueshmëri të Lartë
Vlerësimi Absolut Maksimal
(Simboli)
(Parametri)
(Kushtet e Testit)
(vlera)
(Njësia)
VCES
Tensioni kolektor-emitor
VGE = 0V, TC= 25 °C
3300
V
VGES
Tensioni i portës-emitësit
TC= 25 °C
± 20
V
I C
Rryma kolektor-emitor
TC = 95 °C
1000
A
IC(PK)
Rryma maksimale e kolektorit
t P= 1ms
A
P maks
Max. humbja e energjisë së transistorit
Tvj = 150°C, TC = 25 °C
10.4
kW
I 2t
Diode I2t
VR =0V, t P = 10ms, Tvj = 150 °C
320
kA2s
Visol
Tensioni i izolimit – për modul
Terminals të përbashkët me platinë bazë),
AC RMS,1 min, 50Hz,TC= 25 °C
Q PD
Shkarkimi i pjesshëm – për modul
IEC1287. V 1 = 3500V, V 2 = 2600V, 50Hz RMS, TC= 25 °C
pC
Karakteristikat elektrike
(Simboli)
(Parametri)
(Kushtet e Testit)
(Min)
(Typ)
(Max)
(Njësia)
I CES
CES
VGE = 0V,VCE = VCES
1
= 0V,
VGE = 0V, VCE = VCES , TC= 125 ° C
60
= 0V,
VGE = 0V, VCE = VCES , TC= 150 ° C
100
= 0V,
I GES
Rryma e derdhjes së portës
VGE = ±20V, VCE = 0V
1
= 0V
VGE (TH)
(TH)
I C= 80mA, VGE= VCE
5.50
VCE
(*1) (sat)
tensioni
VGE= 15V, I C= 1000A
2.40
VGE= 15V, I C= 1000A,Tvj = 125 ° C
2.95
VGE= 15V, I C= 1000A,Tvj = 150 ° C
3.10
I F
°C
DC
I FRM
Rryma maksimale përpara e diodës
t P = 1ms
VF(*1)
1ms
I F= 1000A
2.10
I F= 1000A, Tvj= 125 ° C
2.25
I F= 1000A, Tvj= 150 ° C
2.25
C ies
Ies
VCE= 25V, VGE= 0V, f = 1MHz
170
mHz
Q g
NF
ngarkesa e portës
17
±15V
C res
Kapaciteti i transferit të kundërt
VCE= 25V, VGE= 0V, f = 1MHz
4
mHz
L M
Induktiviteti i modulit
15
nH
R INT
Rezistenca e transistorit të brendshëm
165
μΩ
I SC
Aktual i shkurtër, ISC
Tvj = 150° C, VCC = 2500V, VGE≤15V, tp≤10μs,
VCE(max) = VCES – L (*2)×di/dt, IEC 6074-9
td(off)
Koha e vonesës së fikjes
I C =1000A
VCE =1800V
C GE = 220nF
L ~ 150nH
VGE = ±15V
RG(ON) = 1.5Ω
RG(OFF)= 2.2Ω
ns
t f
Koha e rënies
530
ns
E OFF
Humbja e energjisë gjatë fikjes
mJ
td(on)
Koha e vonesës së ndezjes
680
t r
Koha e ngritjes
320
EON
Humbja e energjisë gjatë ndezjes
mJ
Q rr
Ngarkesa e rikuperimit të kundërt të diodës
I F =1000A
VCE =1800V
diF/dt =3300A/us
780
±15V
I rr
Rryma e rikuperimit të kundërt të diodës
810
E rec
Energjia e rikuperimit të kundërt të diodës
td(off)
Koha e vonesës së fikjes
I C =1000A
VCE =1800V
C GE = 220nF
L ~ 150nH
VGE = ±15V
RG(ON) = 1.5Ω
RG(OFF)= 2.2Ω
t f
Koha e rënies
580
E OFF
td(on)
Koha e vonesës së ndezjes
660
t r
Koha e ngritjes
340
EON
Q rr
I F =1000A
VCE =1800V
diF/dt =3300A/us
±15V