GD650HFX170P1S, Moduli IGBT, STARPOWER
1700V 650A
Brand:
STARPOWER
Spu:
GD650HFX170P1S
  • Hyrje
  • Skica
Hyrje
Përshkrim i shkurtër përshkrimi
Moduli IGBT , prodhuar nga StarPower. 1700V 650A
Veçori
  • Tension e ulët CE (= 40 ) Gërshet IGBT tEKNOLOGJI
  • 10 μs kapaciteti i shkarkimit të shkurtër aftësi
  • V CE (= 40 ) me pozitive temperatura koeficient
  • Maksimumi temperatura e lidhjes 175o C
  • Dioda e zgjeruar për rikuperim operacion
  • Plaka e izolimit të bakrit duke përdorur teknologjinë DBC
  • Kapacitet i lartë energjie dhe cikli termik energji
Tipik Zbatime
  • Konvertues me energji të lartë
  • Energji nga Era dhe Dielli
  • Drejtimi i Trajtimeve
Absolut Maksimumi Ratinget T C =25o C përveç shprehet shënim
IGBT
Ndryshe
Përshkrimi
Vlera
Njësi
V Tip
Tensioni kolektor-emitor
1700
V
V =150 °C
Tensioni i portës-emitësit
±20
V
A C
Të drejtimi kolektori @ T C =25o C
@ T C = 100o C
1073
A
A CM
Tresoret e Kolektprit me Pulsa t p =1ms
A
P D
Maksimumi i humbjes së energjisë @ T j =175o C
kW
Diodë
Ndryshe
Përshkrimi
Vlera
Njësi
V RRM
Tensioni i Pikut të Ripërsëritur të Prapavijës
A F
Dioda e vazhdueshme e përparme qira
650
A FM
Prusia Maksimale e Diodes së Parapëlqyer t p =1ms
Moduli
T jmax
Temperatura maksimale e kryqëzimit
175
o C
T jop
Temperatura e ndërlidhjes së funksionimit
-40 deri në +150
o C
T STG
Temperatura e ruajtjes Rrethi
-40 deri në +150
V ISO
Spesha e izolimit Voltazh RMS, f=50Hz, t= 1min
IGBT Karakteristikat T C =25o C përveç shprehet vërtetë
Parametri
Kushtet e provës
Min.
- Në rregull.
Max. - Çfarë?
V CE (sat)
Kolektor për emetuesin
Tensioni i ngopjes
A C =650A,V Rryma e prerjes së kolektorit saturimi kolektor-emiter T j =25o C
A C =650A,V Rryma e prerjes së kolektorit saturimi kolektor-emiter T j =125o C
A C =650A,V Rryma e prerjes së kolektorit saturimi kolektor-emiter T j =150o C
V Rryma e prerjes së kolektorit (th)
Pragu i portës-emitësit Tensioni
A C =24.0= 0V, ,V CE =V Rryma e prerjes së kolektorit , T j =25o C
A Tip
Kolektor Prerë -Të mbyllur
Aktual
V CE =V Tip ,V Rryma e prerjes së kolektorit =0V,
T j =25o C
5.0
= 0V,
A =150 °C
Shkarkimi i emitentit të portës Aktual
V Rryma e prerjes së kolektorit =V =150 °C ,V CE =0V, T j =25o C
nA
Tubat Gint
Rezistenca e portës së brendshme ance
2.3
oh
C 150 °C
Ies
V CE =25V, f=1Mhz,
V Rryma e prerjes së kolektorit =0V
72.3
mHz
C μC
Transferimi i kundërt
Kapaciteti
1.75
mHz
Q G
NF
V Rryma e prerjes së kolektorit =- 15…+15V
±15V
t d ()
Koha e vonesës së ndezjes
V CC =900V,I C =650A, Tubat Goni = 1.8Ω,R Goff =2.7Ω, V Rryma e prerjes së kolektorit =±15V,T j =25o C
ns
t tubat
Koha e ngritjes
86
ns
t d (të mbyllur )
Ndarja Koha e vonimit
850
t f
Koha e rënies
363
E
Ndriçimi Ndërrimi
Humbje
226
mJ
E të mbyllur
Ndarja e fikjes
Humbje
161
mJ
t d ()
Koha e vonesës së ndezjes
V CC =900V,I C =650A, Tubat Goni = 1.8Ω,R Goff =2.7Ω, V Rryma e prerjes së kolektorit =±15V,T j = 125o C
t tubat
Koha e ngritjes
110
t d (të mbyllur )
Ndarja Koha e vonimit
t f
Koha e rënies
600
E
Ndriçimi Ndërrimi
338
E të mbyllur
Ndarja e fikjes
226
V CC =900V,I C =650A, Tubat Goni = 1.8Ω,R Goff =2.7Ω, V Rryma e prerjes së kolektorit =±15V,T j = 150o C
120
684
368
242
A SC
Të dhënat e SC
t P ≤ 10 μs,V Rryma e prerjes së kolektorit saturimi kolektor-emiter
T j =150o C,V CC = 1000V, V CEM ≤1700V
Diodë Karakteristikat T C =25o C përveç shprehet vërtetë
Parametri
Kushtet e provës
Min.
- Në rregull.
Max. - Çfarë?
V F
Diodë përpara
Tensioni
A F =650A,V Rryma e prerjes së kolektorit =0V,T j =25o C
A F =650A,V Rryma e prerjes së kolektorit =0V,T j = 125o C
A F =650A,V Rryma e prerjes së kolektorit =0V,T j = 150o C
Q tubat
Ngarkesa e rikuperuar
V Tubat =900V,I F =650A,
-di/dt=5980A/μs,V Rryma e prerjes së kolektorit =- 15V T j =25o C
±15V
A RM
Pika e përkeqësuar
Aktualisht rimëkëmbje
765
E rec
Përmirësimi i kundërt Energjia
87.4
Q tubat
Ngarkesa e rikuperuar
V Tubat =900V,I F =650A,
-di/dt=5980A/μs,V Rryma e prerjes së kolektorit =- 15V T j = 125o C
±15V
A RM
Pika e përkeqësuar
Aktualisht rimëkëmbje
798
E rec
Përmirësimi i kundërt Energjia
159
V Tubat =900V,I F =650A,
-di/dt=5980A/μs,V Rryma e prerjes së kolektorit =- 15V T j = 150o C
±15V
805
192
NTC Karakteristikat T C =25o C përveç shprehet vërtetë
Tubat 25
Rezistenca e Vlerësuar
5.0
δR/R
Devijimi i Tubat 100
T C = 100 o C,R 100=493.3Ω